Your search results

Aylık Kira Getiren Yatırımlar ( 2024 Güncel )

Yayınlayan Yunus Tapa 11 Aralık 2023
0

Aylık Kira Getiren Yatırımlar aslında herkesin ilgisini çeken cazip gelir konularıdır. Yatırım için günümüzde pek çok olanak yer almaktadır. Bu kapsamda aylık kira getiren yatırımlar nelerdir, önceden bilinmek istenen konulardan bir tanesidir.

Yatırım farklı şekillerde yapılabilmekte olup her birinin farklı bir yapısı vardır. Genel anlamda altın, dolar ve euro gibi dövizler ve hisse senedi bunlardan sadece bazılarıdır. Ancak siz yatırım yaptıktan sonra kiraya vermek, bunun üzerinden de aylık kira almak istiyorsanız burada gayrimenkul yatırımı  devreye girmektedir. 

Bu kapsamda bilindiği gibi kişiler bir ev almakta, ancak kendisi kullanmadan eşyalı ya da eşyasız olarak ikinci bir kişinin ev yahut işyeri olarak kullanması üzere kiraya vermektedir. Bunun sonucunda da aylık kira alınmış olur.

Yazımız aylık kira getiren yatırımlar konusu üzerine bilgilendirmek için hazırlanmış olup bir yatırım tavsiyesi değildir. Eğer yurtdışında gayrimenkul satın alıp bu evi dolarla kiralamak istiyorsanız, bizimle ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

en-iyi-kira-getirisi-olan-yatirim

 

Aylık Kira Getiren Yatırımlar Nelerdir?

Aylık kira getiren yatırımlar genellikle gayrimenkul yatırımları olarak bilinir. Bu yatırımlar genellikle konut, ticari bina veya arazi gibi gayrimenkullerin kiralanması yoluyla aylık kira geliri elde etmeyi amaçlar. Ayrıca, gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO) veya gayrimenkul yatırım fonları (GYF) gibi yatırım araçları da aylık kira getirisi sağlayabilir.

Bunlardan ayrı olarak, faiz getirisi sağlayan yatırım araçları da aylık kira getiren yatırımlar arasında yer alabilir. Örneğin, vadeli mevduat hesapları veya tahvil yatırımları gibi faiz getirisi sağlayan yatırımlar aylık düzenli gelir elde etmek için tercih edilebilir. Fakat bizim sektör olarak konumuz ve uzmanlığımız gayrimenkul yatırımları olduğu için bu konu üzerine yoğunlaşıyor olacağız. 

 

Gayrimenkul Yatırımı Nedir?

Emlak gayrimenkul yatırımı fiziksel mülkün, yani gayrimenkulün edinilmesi, geliştirilmesi veya kiralanması suretiyle gelir elde etme stratejisini ifade eder. Bu yatırım türü, genellikle uzun vadeli getiri potansiyeli sunar ve bir yatırım portföyünün çeşitlendirilmesine çok önemli katkı sağlar. Aylık kira getiren yatırımlar konusununda en temel çatısını oluşturur. 

Emlak yatırımları konut, ticari veya endüstriyel emlak gibi farklı sektörlerde gerçekleştirilebilir. Bu yatırım aracı, mülk değerinin artışından, kira gelirinden veya gayrimenkul projelerinin başarısından kaynaklanan getirileri amaçlar.

Son yıllarda, emlak gayrimenkul yatırımının pek çok kişi tarafından tercih edildiği görülmektedir. Ancak her yatırım, aynı kazancı garanti etmez. Buna etki eden faktörler arasında toplu taşıma altyapısı gibi etkenler yer alır ve bazı bölgelerin mülk değerlerini artırabilir.

Dolayısıyla yatırım yapmayı düşündüğünüz bölgeleri dikkatli bir şekilde seçmek ve gelişmekte olan veya gelecekte değer kazanması muhtemel alanlara yatırım yapmak önemlidir. 

Emlak piyasasındaki yatırım fırsatları ele alındığında, konuya hakim bir gayrimenkul yatırım firmasından yardım almak her zaman faydalıdır. Uzman ekibimiz aylık kira getiren yatırımlar yapmak isteyen kişilere yurt dışında kira getirisi yüksek mülk edinme konusunda yardımcı olmaktadır. 


Yurtdışı Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?

Yurtdışı gayrimenkul yatırımı kapsamında sadece ülke içi değil aynı zamanda ülke dışı da değerlendirilmektedir. Genel anlamda bahsedilecek olursa bu süreç aşağıdaki gibi özetlenebilir, ancak daha ayrıntılı olduğu unutulmamalıdır. Yurtdışı gayrimenkul yatırımı konusunda detaylı bilgi edinmek için GCS ‘in uluslarası gayrimenkul yatırımı rehberi nede göz atabilirsiniz. 

Eğer aylık kira getiren yatırım yapmak adına yurt dışı gayrimenkul yatırımı yapma planlarınız bulunuyorsa, konu üzerine hizmet veren profesyonellerimiz ile iletişime geçerek onlardan yardım almak her zaman önerilir.

Böylece ilk adımdan son adıma kadar, tüm süreç başarılı bir şekilde yönetilebilir. Investhome ekibi olarak, tüm bu süreci profesyonel ekibimiz ile disiplinli bir şekilde yöneterek, başarılı sonuçlar ve karlı yatırımlar elde etmenize yardımcı olmaktayız. Bu süreç şu adımları içerir;

1 – İnceleme Yapılması

Gayrimenkul yatırımlarında ilk olarak hangi ülke ve şehir içinde bulunan gayrimenkule yatırım yapacağınızı bulmanız gerekir. Bu kapsamda seçenekleriniz oldukça fazladır. Eğer hedeflediğiniz bir ülke halihazırda varsa tüm şehir seçenekleri dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

2 – Profesyonel Firma İle İletişim Kurulması

Bir ülke belirledikten sonra profesyoneller ile iletişime geçmek hem yasal koşullara uyum göstermek hem de kendinize en uygun şehirdeki gayrimenkulü bulmak için önemlidir. Bir ülke kararı vermişseniz, profesyoneller farklı şehirler arasında tercih yapmanıza yardımcı olabilmektedir.

Bu karar verildikten sonra ilgili gayrimenkuller incelenmekte, kişiler için en uygun olanları bulunmakta ve satın alma için gerekli işlemler başlatılmaktadır. Tüm bu süreç ilgili ülkenin yasa ve mevzuatlarına uygun bir biçimde yönetilmektedir. Kişiler uzaktan gerek video, gerekse görseller ile gayrimenkulü inceleme olanağı da elde edebilmektedir.

Aylık kira getiren yatırımlar yapmak ve dolarla kira kazancı elde etmek isteyen kişilere, Investhome ekibi olarak yasalara uygun bir şekilde hareket ederek kazancı yüksek mülk edinmelerine yardımcı olmaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings