Your search results

Kiracınız Amerika Birleşik Devletleri Olsun!

Kiralama konusu Amerika söz konusu olunca daha kârlı olmaktadır. Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan Amerika Birleşik Devletleri, Washington D.C. Devlet Kira Destek Programı (DCHA) kapsamında en yüksek bütçe ile sosyal yardıma ihtiyacı olan kiracılara destek olarak gelişmiş bir şehirdir.

Amerika’da ev sahibi olan kişiler, bu programdan faydalanan kiracı adayları ile kira kontratı imzaladıktan sonra devlet ile de ayrıca bir kontrat anlaşması imzalar ve bu şekilde kiralarını garanti altına almış olurlar.

Devlet bu program çerçevesinde Washington D.C.’de bulunan mahallelere ve ev tiplerine göre ödeyeceği kiraları her yıl düzenli bir şekilde belirler ve; www.dchousing.org sitesinden resmi olarak yayınlar. Bu kontrata istinaden kiracı adayının kirasını her ay düzenli olarak ev sahiplerine öder. Her yıl düzenli olarak kiralara artış yapılır.

Bu ödeme D.C. sakinlerinin hayat kalitesini artırmak ve şehrin büyüyen ekonomisine katkı sağlamak amacıyla ödenmektedir. Yapılan yardımların miktarı 100 milyon USD’in üzerindedir.Kira yardımı; 15.400 Çocuk, 6.200 Yaşlı, 10.700 Engelli, 1.034 Gazi ve yardıma ihtiyacı olan yaklaşık 50.000 Amerika Birleşik Devleti vatandaşına yapılmaktadır. Binlerce kişi bu program dahilinde kiracı olabilmek için sıra beklemektedir.

neden-dc

Neden Washington D.C.?

Kiralama amacıyla Amerika’da ev almak isteyenler için en iyi şehir tercihleri arasında Washington DC bulunmaktadır. Kentin politik ve ticari önemi en iyi yatırım yapılacak konumların başında gelmesini sağlamaktadır. Bir başkent olması en önemli değer nedenleri arasındadır. Diplomatik ve siyasi açıdan önemli bir şehirdir. Yoğun ve merkezi oluşu ev fiyatlarında sürekli artış olmasını sağlar. Washington DC; uluslararası bir metropoldür.  Değeri asla azalmayacak olan ve her açıdan önemi büyük olan bölgede yıllar içerisinde döviz üzerinden sürekli artan bir kazanç elde etmek gayrimenkul alımı ile mümkündür.

 • Sağlam ekonomik temeller,
 • Uzun süreli stabilite,
 • Yüksek hayat kalitesi,
 • Lokal para biriminde kiralama,
 • Döviz riskinin olmaması,
 • Amerika’da en yüksek getirili Devlet Kira Destek Programını uygulayan şehir olması,
 • Genç nüfus oranının yüksek olması (Ortalama yaş: 33.8)
 • Evlerin anında kiraya verilebilmesi,
 • Yatırım geri dönüşünün hızlı olması,
 • Yatırım takip listesinde ilk 20’de yer alması, (PWC ve ULI 2019 araştırmalarına göre)

Eviniz Hazır

Yatırımınızı, ABD’de yapmaya karar verdiğiniz anda biz buradayız.

Seçiminizi Yapın

Bütçenize ve kira beklentinize uygun yatırım imkanlarıyla sizi bekliyoruz.

Kiralama, Güvence Ve Yönetimi Bize Bırakın!

Evinizin kiralanmasından sigortalanmasına, bakımından onarımına kadar satış sonrası tüm işlemlerle biz ilgileniyoruz.

İletişime Geçin

  image

  Compare Listings