Hakkımızda

Merak ettikleriniz

20 yılı aşkın tecrübesi ile gayrimenkul yatırımı konusunda en doğru seçimi yapmanızı sağlayan Investhome, Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinin gücünü yanına alarak, Devlet Kira Destek Programı kapsamında faaliyet gösteren bir inşaat ve yatırım danışmanlık firmasıdır.
Washington DC’nin merkezinde mücevher gibi evler inşaa eden Investhome, Emin Berk Sever ve Doğa Doğan tarafından 2017 yılında kurulmuştur.
Emlak yatırımlarınızda özel olarak seçilmiş envanter ile henüz keşfedilmemiş kazancı Devlet Kira Destek Program’ı kapsamında size sunar.
Investhome; sigortalama, mortgage, kiralama, bakım onarım gibi satış sonrası hizmetleri de sizin adınıza üstlenir.

Eviniz Hazır | Seçiminizi Yapın | Kiralama, Güvence ve Yönetimi BİZE BIRAKIN!

INVESTHOME | YATIRIMA AÇILAN KAPI

EminBerkSever1

Emin Berk Sever

CEO, Kurucu Ortak

Investhome Inc. ile ilgili merak ettiğiniz soruları, kurucumuz Emin Berk Sever sizin için cevapladı.

EminBerkSever1
justin adams 1

Emin Berk SEVER

CEO, Kurucu Ortak

Investhome Inc. ile ilgili merak ettiğiniz soruları, kurucumuz Emin Berk Sever sizin için cevapladı.

Ekibimiz

doga dogan

Doğa DOĞAN

CFO, Kurucu Ortak
samantha gimpel

Samantha GIMPEL

Yönetim Hizmetleri Müdürü, Mortgage Uzmanı
erman devay 1

Erman DEVAY

Satış Müdürü
merve site

Merve BOZKURT

Yatırım Danışmanı
beyza karakus 3

Beyza KARAKUŞ

Yatırım Danışmanı
levent albayrak

Levent ALBAYRAK

Yatırım Danışmanı
busra misirlioglu

Büşra MISIRLIOĞLU

Yatırım Danışmanı

İş Ortaklarımız

dila logo
district logo

Investhome ile ABD’de Ev Sahibi Olanlar

Kadir Köseoğlu
Yatırım yapmanın bu kadar bilinmezlerle dolu olduğu bir donemde InvestHome'a bilinmeyenleri öngörülebilir ve yönetilebilir hale getirdiği icin minnettarım.
AON Türkiye, Genel Müdür Yardımcısı
Nilgün Gönenç
Çocuklarımı ileride yurtdışında okutmak istiyordum. Investhome ile çok hızlı yol aldım, şimdiden üniversite eğitimleri için gerekli birikim yapmaya başladım.

NUG SERAMİK, Sahibi
Hakan Özsancak
Yatırımı ABD’de yapmış olmak harika bir duygu. “Yarın acaba ne olur?” diye düşünmüyorsun. Herkese tavsiye ederim.


BOMA International, Başkan Yardımcısı
Ayça Erbay
İlk başta Amerika’da ev sahibi olma fikri çok uzak geldi. “Dünya’nın öteki ucundaki evle nasıl ilgilenebilirim ki?” ama Investhome aklımdaki tüm soruları sildi. Gönül rahatlığıyla yatırımımı yaptım. İyi ki de yapmışım.
KİKO MILANO TÜRKİYE, Pazarlama Müdürü
Umut Uzuner
Çok beğendim. Kim düşündüyse aklına sağlık. Buradan Amerika’da ev alıyorsun. Kiralanmasıyla, bakımıyla, onarımıyla ilgilenmiyorsun. Kafam çok rahat.


UDESIGN MİMARLIK, Sahibi
Esra Gönülkırmaz
Her zaman aklımda ABD’de yatırım yapmak vardı ama “nasıl yaparım, nasıl takip ederim” diye endişeleniyordum. İyi ki Berk Bey ile tanışmışım. Tüm süreç anlattığı gibi işledi. Yardımları için çok teşekkür ederim.
Mimar,

Sık Sorulan Sorular

Ortalama yaş 33,8 ile genç nüfus artışı, sağlam ekonomik temellere sahip olması, uzun süreli stabilite, yüksek hayat kalitesi, USD ile yapılan yatırımın lokal para biriminde kiralanması geri dönüş planlaması, 

A.B.D. yatırım için ilgi çekiçi pazarlar listesinde ilk 20’de bulunması… ( Kaynak PWC Emerging Trends in Real Estate 2019 Araştırması. Yerel Yatırımcı Talebi Listesi – 19.sıra; Takip edilecek pazarlar Listesi 18. Sıra , G. Atlantik Florida bölgesi Miami ve F. Lauderdale’in hemen önünde 4. sıra )

Ev satış fiyatının yaklaşık %2’si tutarındadır. Sitemizde belirtilen toplam satış bedeli içine alım satımla ilgili maliyetler dahildir. Amortsman süreleri bu maliyetler dahil edilerek hesaplanmıştır.

Hayır. Tamamen sizin yatırım isteğinize bağlı bir durumdur.

Türk vatandaşı olan kişilerin mortgage kullanması mümkündür. Şartlar, istenecek evraklar ve teminatlar finans kuruluşunun tasarrufundadır. Aynı zamanda mortgage taleplerinde Investhome ekibi yardımcı olmaktadır.

Alıcının yükümlülüklerini yerine getirdiği şartlarda ev seçiminden sonra satış süresi 1 gün olarak belirlenmiştir.

Tapu sonrası Investhome D.C. ofisi Kira Destek Programına uygun kiracı bulma hizmeti vermektedir.

Arzu ederseniz Investhome Inc., kiracı ilişkileri, emlak vergisi ve sigorta gibi konularda koordinasyonu sizin adınıza yürütebilir.

Amerikaya gitmenize gerek kalmadan D.C.de bulunan Investhome ofisimize talebinizi bildirmeniz yeterlidir.

Amerikada yapacağınız gayrimenkul yatırımın vize ve GreenCard ile bağlantısı yoktur.

Hayır, Amerikaya gitmenize gerek yok. Washington D.C. ve İstanbulda bulunan ofislerimiz tüm ilkeleri sizin adınıza yürütmektedir.

Evet. Amerikadan aldığınız evin tapusu sizin adınıza çıkmaktadır.

ABD ile Türkiye arasında bulunan çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasına istinaden gelir vergisi sadece ABDye ödenmektedir. Yatırımınız Türkiyedeki vergilendirmeden muaftır.

investhome.com adresinde bulunan her gayrimenkulun kira projeksiyonu D.C. yönetiminin kira destek programının listesinde belirtilen rakamlar baz alınarak hesaplanmıştır. 10 yıldan uzun süredir devam eden programdan bugün 10.500 aile faydalanmakta olup, binlerce aile sıra beklemektedir. 3.400 mal sahibine ait mülkler bu programa dahil edilmiştir. D.C. sakinlerinin hayat kalitesini artırmak ve şehrin büyüyen ekonomisine destek vermek için geçen yılın Kira Destek bütçesi 130 milyon USD olarak belirlenmiştir.

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletlerinde Kira Destek Programı’na en yüksek bütçeyi ayıran şehirdir. Bu program kapsamında veteranlar, yaşlılar, yalnız ebeveynler ve ihtiyacı olan çocuklu ailelere kira yardımı yapılmaktadır. Bu program çerçevesinde belirlenen semtlerde ev tiplerine göre devletin ödeyeceği kira tutarları belirlenmiş olup, uygun profilde kiracıların kiraları devlet tarafından ödenmektedir. 10 yılı aşkın süredir devam eden programdan bugün 10.500 aile faydalanmakta olup binlerce aile sıra beklemektedir. Mal sahibine ait 3.400 mülk bu programa dahil edilmiştir. D.C. sakinlerinin hayat kalitesini artırmak ve şehrin büyüyen ekonomisine destek vermek için geçen seneki kira destek bütçesi 130 milyon USD olarak gerçekleşmiştir.

Aylık yönetim ücreti Washington D.C.de kiranın %8i tutarındadır. Bu tutar aylık olarak kira gelirinizden düşülerek tahsil edilir.

Bizimle Çalışın

    image

    Compare Listings