Your search results

Amerikada Ev Almak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ( 13 Soru )

Yayınlayan investhome 1 Mart 2023
0

Amerikada ev almak ve yatırım yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruları cevaplamak istiyoruz.

amerikada ev almak hakkinda sikca sorulan sorular

Yatırım yapmak için neden Washington D.C.’yi tercih etmeliyim?

Amerikada ev almak için Washington D.C. yi tercih edebilirsiniz. Zira ortalama yaş 33,8 ile genç nüfus artışı, sağlam ekonomik temellere sahip olması, uzun süreli stabilite, yüksek hayat kalitesi, USD ile yapılan yatırımın lokal para biriminde kiralanması geri dönüş planlaması, A.B.D. yatırım için ilgi çekiçi pazarlar listesinde ilk 20’de bulunması.

Amerikada ev almak kaç paraya mâl oluyor?

Ev satış fiyatının yaklaşık %2’si tutarındadır. Sitemizde belirtilen toplam satış bedeli içine alım satımla ilgili maliyetler dahildir. Amortsman süreleri bu maliyetler dahil edilerek hesaplanmıştır.

Yatırım için herhangi bir alt limit ya da üst limit var mıdır?

Hayır. Tamamen sizin yatırım isteğinize bağlı bir durumdur.

Amerikada ev almak için mortgage kullanabilir miyim?

Türk vatandaşı olan kişilerin mortgage kullanması mümkündür. Şartlar, istenecek evraklar ve teminatlar finans kuruluşunun tasarrufundadır. Aynı zamanda mortgage taleplerinde Investhome ekibi yardımcı olmaktadır.

Satış süreci ne kadar sürer?

Alıcının yükümlülüklerini yerine getirdiği şartlarda ev seçiminden sonra satış süresi 1 gün olarak belirlenmiştir.

Amerikada ev kiralama hizmeti veriyor musunuz?

Tapu sonrası Investhome D.C. ofisi Kira Destek Programına uygun kiracı bulma hizmeti vermektedir.

Yönetim hizmeti veriyor musun?

Arzu ederseniz Investhome Inc., kiracı ilişkileri, emlak vergisi ve sigorta gibi konularda koordinasyonu sizin adınıza yürütebilir.

Aldığım evi satmak istersem ne yapmam gerekir?

Amerika’ya gitmenize gerek kalmadan D.C.’de bulunan Investhome ofisimize talebinizi bildirmeniz yeterlidir.

Amerika’da yatırım yaptığımda oturum izni, GreenCard ya da vize alabiliyor muyum?

Amerika’da yapacağınız gayrimenkul yatırımın vize ve GreenCard ile bağlantısı yoktur.

Amerika’da ev almak için Amerika’ya gitmem gerekiyor mu?

Hayır, Amerika’ya gitmenize gerek yok. Washington D.C. ve İstanbul’da bulunan ofislerimiz tüm ilkeleri sizin adınıza yürütmektedir.

Amerika’dan aldığım evin tapusu üzerime oluyor mu?

Evet. Amerika’dan aldığınız evin tapusu sizin adınıza çıkmaktadır.

Çifte vergi mevzuatı nedir?

ABD ile Türkiye arasında bulunan çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasına istinaden gelir vergisi sadece ABD’ye ödenmektedir. Yatırımınız Türkiye’deki vergilendirmeden muaftır.

Neden Inveshome ile Amerika’dan Ev Almalıyım?

Investhome’u güvenilir bir seçim yapan ilk ve en önemli faktör, 2017’den bu yana Türkiye’de 200 ev satma geçmişidir. Bu kapsamlı deneyim ve Türkiye pazarında kanıtlanmış başarı,

Investhome’un yatırım yapmak için güvenilir bir şirket olduğunu göstermektedir. Şirket şimdi de yatırımcılar için geniş fırsatlar sunan ABD emlak piyasasına girmiştir. Investhome’un Washington DC’de 500’den fazla inşaat gerçekleştirmiş olan DILA Development & Construction ile sağlam ortaklık yapısı, ABD emlak piyasasında müşterilerine güven vermektedir.

Investhome’u güvenilir bir seçim yapan ilk ve en önemli faktör, 2017’den bu yana Türkiye’de 200 ev satış geçmişidir. Bu kapsamlı deneyim ve Türkiye pazarında kanıtlanmış başarı, Investhome’un yatırım yapmak için güvenilir bir şirket olduğunu göstermektedir. Şirket şimdi de yatırımcılar için geniş fırsatlar sunan ABD emlak piyasasına girmiştir.

Bütün bu durumlar göz önüne alındığında İnvesthome ile Amerikada ev almak sizin için kısa süreli ve profesyonel bir süreç olacaktır. Amerikada ev almak için sizde tereddüt etmeden  bizi arayabilir profesyonel danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Amerikada Ev Almanın Faydaları

Amerika’da ev almanın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  1. Yatırım: Amerika’da ev almak, uzun vadede bir yatırım olarak görülebilir. Gayrimenkul genellikle değer kazanma eğilimindedir ve ev sahibi olmak, gelecekteki finansal güvenlik için birikim yapmanın bir yolu olabilir.
  2. Kendi Mülküne Sahip Olma: Ev sahibi olmak, kiracı olmaktan daha fazla özgürlük ve kontrol sağlar. Kendi evinizde istediğiniz değişiklikleri yapabilir, bahçe düzenlemesi yapabilir ve evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.
  3. Vergi Avantajları: Amerika’da ev sahibi olmanın vergi avantajları bulunmaktadır. Mortgage faiz ödemeleri ve mülk vergisi gibi masraflar vergi indirimine tabi olabilir.
  4. Kira Ödememezsiniz: Ev sahibi olmak, kira ödemek zorunda kalmamak anlamına gelir. Bu da uzun vadede tasarruf yapmanızı sağlar.
  5. Kredi Geçmişi İyileştirme: Mortgage ödemeleri, düzenli ödeme yaparak kredi geçmişinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Bu altbaşlıkta anlattıklarımızı özetlemek gerekirse, Amerikada ev almak gibi bir sürecin faydaları arasında, uzun vadeli bir yatırım yapma fırsatı, kendi evinizde yaşamanın sağladığı özgürlük ve güvenlik, ev sahibi olmanın getirdiği finansal avantajlar ve ev sahibi olmanın getirdiği statü ve prestij gibi faktörler bulunmaktadır. Ayrıca Amerika’da gayrimenkul alımı konusunda çeşitli vergi avantajları da bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings