Your search results

Washington Devlet Kira Destek Programı Nedir?

Yayınlayan Yunus Tapa 13 Mart 2024
0

Devlet Kira Destek Programı ilgi çeken son derece başarılı bir uygulama. Bilindiği gibi Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Dolayısı ile çok fazla göç alıyor.

Bunun önemli sebeplerinden biride Washington D.C. Devlet Kira Destek Programı gibi sosyal yardım tarzı programlar ile kiracılara yapılan yardımlardır.

Bu program ihtiyaç sahibi kiracılara düzenli kira yardımı yaparak konut güvencesi sunmayı amaçlamaktadır.

Amerika’da ev sahipleri, bu programından faydalanan kiracı adaylarıyla kira sözleşmesi imzaladıktan sonra, devletle ayrı bir anlaşma yaparak kiralarını garanti altına alır.

Washington D.C. Devlet kira destek programı Washington D.C.’deki mahalleler ve ev tiplerine göre her yıl düzenli olarak kira yardımı yapmayı taahhüt eder ve bu miktarları resmi olarak www.dchousing.org sitesinde yayınlar.

Kiracı adayı bu program kapsamında her ay düzenli olarak kira ödemelerini ev sahiplerine yapar. Ayrıca her yıl kira yardımlarına belirli bir oranda artış yapılmaktadır.

Devlet Kira Destek Programı Nedir?

Devlet Kira Destek Programı Washington D.C.’de yaşayanların yaşam standartlarını artırmayı ve şehrin ekonomik büyümesine katkıda bulunmayı amaçlar.

Toplamda 100 milyon USD’nin üzerinde bir bütçe ile sağlanan kira yardımı; çocuklar, yaşlılar, engelliler, gaziler ve diğer ihtiyaç sahipleri de dahil olmak üzere yaklaşık 50.000 Amerika Birleşik Devletleri vatandaşına yöneliktir.

Washington D.C. Devlet kira destek programıdahilinde kiracı olabilmek için binlerce kişi sıra beklemektedir, bu da programın geniş bir katılım ve etkileşim sağladığını göstermektedir.

Program ile Amerika’da Ev Almak

Washington DC sakinleri için yaşam kalitesi önemli bir ölçüttür ve bu kalitenin korunması ve hatta artırılması hedeflenir.

Şehir sürekli büyüme eğilimi gösteren bir gelişme potansiyeline sahiptir ve ekonomiyi desteklemek amacıyla devlet tarafından kira yardımı ödemeleri yapılmaktadır.

Devlet tarafından sağlanan yardım miktarı 100 milyon doların üzerindedir. Devlet Kira Destek Programı kapsamında 15,400 çocuk, 6,200 yaşlı, 10,700 engelli, 1,034 gazinin ve 50,000 yardıma muhtaç Amerika vatandaşının yardım aldığı bilinmektedir. Binlerce kişi bu yardımdan faydalanabilmek için sıra beklemektedir.

Washington DC bölgesi, sürekli gelişen bir bölge olup politik, jeopolitik ve ekonomik açıdan gelişmeye açık bir ülkede yer almaktadır.

Bu gelişmeye açık yapısı bölge sakinleri için özel bir hassasiyet gerektirir ve bu nedenle devlet tarafından kira yardımı projelerine aktif olarak katılır.

Washington DC’de ev sahibi olmak için vatandaşlık veya oturum gibi şartlar aranmaması büyük bir avantajdır. Bu avantajı değerlendiren yatırımcılar, hem kısa hem de uzun vadede kar elde etme fırsatı bulur.

Amerika’dan her ay düzenli olarak kira geliri elde etmek, kişilerin yatırımlarının sürekli değer kazandığı bir döngüde olmalarını sağlar. Evlerin ekonomik değeri sürekli olarak artarken, gelen kira geliri de artar.

Kira gelirinin artması, kazancın her yıl daha da artmasını sağlar.Washington D.C. Devlet kira destek programı bu bakımdan pek çok avantaj taşımaktadır. Buna Amerika’da bir gayrimenkul edinme de girer.

Washington D.C. de Yatırım

Kiralama amaçlı Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünenler için tercih edilebilecek en uygun şehirlerden biri Washington olmaktadır. Bu şehir politik ve ticari önemiyle en cazip yatırım konumları arasında yer alır.

Başkent olması özellikle diplomatik ve siyasi bakımdan önemli bir konuma sahip olması, bu şehrin değerini artıran en temel faktörler arasında yer alır. Washington D. C.’nin yoğun ve merkezi konumu, gayrimenkul fiyatlarında sürekli bir artış trendine yol açar.

Washington D.C.’nin tercih edilme nedenleri arasında sağlam ekonomik temeller, uzun süreli istikrar, yüksek yaşam kalitesi, yerel para biriminde kiralama imkanı, döviz riskinin olmaması,

Amerika’da en yüksek getirili Devlet Kira Destek Programı uygulayan bir şehir olması, genç nüfus oranının yüksek olması, evlerin hızla kiraya verilebilmesi, yatırımın hızlı geri dönüşü ve yatırım takip listesinde ilk 20 içinde yer alması gibi faktörler bulunmaktadır.

Washington D.C. Yatırım Avantajları

Washington D.C., Amerika’dan ev alma esnasında yaşanacak süreç için en iyi şehir tercihleri arasında yer alır. Kentin politik ve ticari önemi, yatırım yapılacak konumlar arasında öne çıkmasını sağlar. Washington DC de yatırımın avantajları şöyle sıralanabilir.

1 – Başkent Olması

Başkent olması diplomatik ve siyasi açıdan büyük bir öneme sahip olmasıyla dikkat çeker. Müzeleri, hayvanat bahçeleri, sunduğu fırsatlar ve popülerliği ile sürekli artan bir değere sahip olan önemli bir şehirdir. Yıl boyunca büyük sayılarda ziyaretçi ağırlar.

2 – Yoğunluk

Dar bir alana sahip olmasına rağmen Washington D.C. çalışanların yoğun olarak yaşadığı bir şehirdir. Merkezi konumu ve yoğunluğu, ev fiyatlarında sürekli artış olmasını sağlar. 1790 yılında ABD Kongresi’nin daimi bir merkez kurma kararı almasıyla oluşturulan bir bölge olan DC, şehir konseyi ve belediye başkanı tarafından yönetilen olağanüstü bir şehirdir. Bu bakımdan Amerika gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere bir avantaj sağlar.

3 – Artan Değer

Washington D.C. içinde ev sahibi olmak veya bunu bir yatırım aracı olarak kullanmak, en akıllıca seçeneklerden biridir. Burada bir mülk edinerek değeri düşmeyecek, her bakımdan önemi, artacak bir yerde USD ile gelir elde etme olanağı vardır. Devlet Kira Destek Programı bu bakımdan da avantaj taşımaktadır.

4 – Metropolit Yapı

Washington D.C., uluslararası bir metropol olarak kabul edilir. Resmedilmeye değer sokakları ve muhteşem yapıları ile öne çıkar. Eşsiz bir hazine olarak nitelendirilir ve küçük kasaba atmosferinde büyük bir kozmopolit merkez olma özelliği taşır.

 

Invest Home  ABD’de faaliyet gösteren bir inşaat firması olarak, Türk inşaat sektörünün prestijini Amerika’ya taşıyor olmaktan gurur duyuyor.

Her bir projemiz, Amerikan bankalarının güvencesi altında hayata geçirilmektedir. Bu işlerimizin finansal sağlamlığını ve projelerimizin güvenilirliğini pekiştirmektedir.

Washington D.C. Devlet kira destek programı ya da hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings