Your search results

Amerikada Ev Satın Alma Sürecinde 3 Önemli Kriter

Yayınlayan investhome 27 Temmuz 2023
1

Amerikada ev satın alma süreci zorlayıcı ya da stresli olabilir. Ancak doğru adımları bilmek, vatandaşı olmadığınız bir ülkede ev almayı çok daha pratik hale getirebilir. Hali hazırda Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı değilseniz bu durumda ev almak için doğru adımları uygulamanız gerekir.

Amerika’da ev almak isteyen bir kişi için yapılması gerekenler kanunlar kapsamında belirgindir. Bu nedenle detaylı araştırmalar yapmak en uygun fiyatlı ve en iyi koşullara sahip evi edinmeyi mümkün kılabilir. Amerikada ev satın alma sürecinde bilmeniz gerekenler  sizi strese sokmuş olabilir, ancak endişelenmeyin. İşte Amerika’da ev satın almanızı sağlayacak o detaylar!

Amerikada Ev Satın Alma Mümkün Mü?

Amerika Birleşik Devletleri adeta tüm dünyanın hayal ettiği ive yaşamak istediği bir merkez olmuştur. Burada yaşamak için birçok  alternatif yol vardır. Elbette bunlardan en öne çıkanı da burada bir mülk sahibi olmaktır.

Ancak bir ülkenin vatandaşı olmadan o ülkeden bir mülk edinmek için doğru adımları uygulamak ve şartları karşılayıp karşılamadığından emin olmak gerekir. Elbette bu durum ülkeden ülkeye değişir ve şartlar da zaman içerisinde değişime açıktır. Amerika’da ev satın almak aynı zamanda bir yatırım yöntemi de olabilir.

Amerikada ev satın alma sürecinde bilmeniz gerekenler sizleri düşündürüyor olabilir. Bu nedenle en güncel bilgileri en profesyonel kişilerden öğrenmek önemlidir.

Investhome olarak sunduğumuz hizmet ile birlikte sizlere Amerika’dan bütçenize ve isteklerinize uygun bir ev edinme imkanı sunuyoruz. Bilmeniz gereken ilk şey Amerika’da ev almanın sanıldığı kadar zor bir şey olmadığıdır.

Ancak profesyonel destek ve beraberinde şartları karşılamak beklenir. Dünyanın her noktasından insana ev sahipliği yapan ABD bu konuda çok daha kapsamlı çalışmalara sahiptir. Amerika’da ev satın alma mümkündür. Bu işlem birçok aşamaya sahiptir ve bu aşamalar neticesinde istenilen sonuca ulaşılabilir


Amerika’da Ev Satın Alma İçin Gerekenler

Amerikada ev satın alma sürecinde bilmeniz gerekenler ile size en uygun evi edinebilirsiniz. Bunları hemen anlatalım;

1 – Bilmeniz gereken ilk şey Amerika’dan bir yabancı olarak ev alabileceğinizdir. Bunun için herhangi bir oturum vizenizin olmasına dahi gerek yoktur. Yani eğer isterseniz başka bir ülkede iken de Amerika içerisinde ev edinebilirsiniz.

2 – Amerika’da ev alırken bir krediye ihtiyacınız var ise bunun için de bir konut kredisi bulunmaktadır. Özellikle birçok kişi bu krediden faydalanarak Amerika’da ev almaktadır. Bu durumda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor olmanız konut kredisi almak için daha avantajlı olacaktır. Ancak burada yaşamıyor olsanız da faydalanmanız mümkündür.

Bunun için ilk olarak Amerika’da hali hazırda işlem için kullanılan bir mevduat hesabınızın olması gerekir. Elbette bu hesapta bir miktar para da olmalıdır. Burada istenen miktar 100.000 dolar olarak belirlenmiştir ve bu minimum fiyatlandırmadır.

Ardından sizinle yüz yüze görüşmek istenebilir ya da farklı alternatifler denenebilir. Burada yaşamıyorsanız konut kredisi en fazla %50 oranında destek sunacaktır.

3 – Elbette bu süreçte vergiler de belirleyici olur. Çünkü konut kredileri ile birlikte vergi de ödemeniz gerekmektedir. Ancak bu da eyalet bazında değişkendir. New York’ta konut kredileri için %1,8 ve %1.92 oranları verilirken farklı bir eyalete bu değişebilir.

Bunu konut krediniz ve vergi oranına bağlı olarak rahatlıkla hesaplayabilir. Bu verginin dışında bir de yıllık vergi bulunmaktadır. Bu vergi Amerika’da mülk sahibi olan herkesi kapsar.

Eyaletlere ve yerel hükümetlere bağlı olarak belirlenen oranlarda bir yıllık vergi ödenmektedir. Ancak konut kredisi ile ev edindiyseniz genellikle konut kredisi içerisine bu eklenir. –


Amerika’da Satın Alınan Ev Nasıl Değerlendirilir?

Amerikada ev satın alma sürecinde bilmeniz gerekenler arasında bu evi nasıl değerlendireceğiniz de vardır. Eğer Amerika’da yaşıyorsanız bu eve direkt yerleşebilirsiniz. Ancak Amerika’da yaşayın ya da yaşamayan bir yabancı olarak bu evi bir gelir kaynağına da dönüştürebilirsiniz.

Çünkü evi satın aldığınız durumda ödemeleri yaparken evi kirayı verebilirsiniz. Eve gelen dövizle kira geliri ile ödemelerde avantaj sağlamanız mümkün olacaktır.

Amerika’da ev satın alma ve kiraya verme gibi işlemleriniz için direkt olarak bizimle iletişime geçmeniz ev edinme sürecinizde kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda doğru ve size uygun evi satın alma aşamalarını da bu sayede uzaktan yürütebileceksiniz.

 

 

One thought on “Amerikada Ev Satın Alma Sürecinde 3 Önemli Kriter

  • Faruk Onat
    on 30 Temmuz 2023

    Hello
    Contact with me

    Regards

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings