Your search results

Ev Alarak Amerikada Oturma İzni ( 2024 Güncel Bilgilerle )

Yayınlayan investhome 17 Nisan 2023
0

Amerikada Oturma İzni elde edebilmeyi isteyen belkide onbinlerce insan var. Çünkü hem güvenli hem kazançlı olduğu düşünülüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir mülke yatırım yapmak, güvenli ve istikrarlı bir yatırım sağlamak için harika bir yoldur.

Ancak aynı zamanda Amerika’da ev alarak oturma izni için de bir yol sağlayabilir. Yabancı uyrukluların ABD’de gayrimenkul satın almalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Investhome’un yardımıyla, bir ev satın alarak oturma izni almak uygulanabilir bir seçenek olabilir. İşte nasıl yapılacağı: İlk adım, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir mülkü araştırmak ve seçmektir.

Investhome olarak, tercihlerinize, konumunuza ve gerekli gördüğünüz diğer faktörlere uygun bir mülk seçmenize yardımcı oluruz. Bir sonraki adım ise oturma izni için başvurmaktır. Investhome olarak sizlere mevcut farklı izin türleri hakkında bilgi verebilir ve bireysel koşullarınıza göre en uygun olanı seçmenize yardımcı olabiliriz.  

Başvurunuzu ve gerekli belgeleri gönderdikten sonra, son adım onay beklemektir. Onay süresi, başvurduğunuz izin türü ve bireysel koşullarınız gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Investhome, süreç boyunca sizi bilgilendirebilir ve başvurunuzun durumu hakkında güncellemeler sağlayabilir.

Amerika’da Ev Alarak Vatandaşlık

Investhome, ABD vatandaşlığı almak isteyen yabancı uyruklu kişilere eşsiz bir fırsat sunmaktan heyecan duymaktadır. Şirketimiz, Amerikada oturma izni almaya giden bir yol sağlama avantajıyla birlikte, bireylere Amerika Birleşik Devletleri’nde gayrimenkul satın alma konusunda yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır.

Investhome ile bir mülk satın almak harika bir yatırım fırsatı olabilir. Ekibimiz tüm süreç boyunca size rehberlik etmeye kendini adamıştır. Tercihlerinize, bütçenize ve konumunuza göre doğru mülkü seçmenize yardımcı olabiliriz.

Yasal gereklilikler konusundaki uzmanlığımız, satın alma sürecinin sorunsuz olmasını sağlar. Investhome ayrıca oturma izni ve diğer ilgili belgelerin alınmasına yardımcı olarak vatandaşlık sürecini kolaylaştırır. Ekibimiz, uygunluk gereklilikleri konusunda uzman tavsiyesi verecek ve Amerikan toplumuna entegrasyonu göstermek için gerekli belgeleri toplamanıza yardımcı olacaktır.

Amerika’Da Ev Alırsam Vize Alabilir miyim

Amerika’da ev alırsam vize alabilir miyim sorusu birçok kişi için merak konusudur. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ev satın almak otomatik olarak vize hakkı vermez. Bununla birlikte, gayrimenkul yatırımı yoluyla vize veren bazı programları vardır. Bu programlardan biri olan EB-5 Göçmen Yatırımcı Programı aracılığıyla yatırım yapar.

Bu programın gerekliliklerini yerine getirirseniz kalıcı ikametgah sağlayabilecek green card almaya hak kazanabilirsiniz. Yani Amerika Birleşik Devletleri’nde bir mülke sahip olmak, bir kişiyi otomatik olarak vize sahibi yapmaz.

Turist vizesi alabilmek için kişinin ABD büyükelçiliğine veya konsolosluğuna ABD’yi ziyaret ettikten sonra geri dönmeyi planladığını göstermesi gerekir. Bireysel koşullarınıza en uygun vize seçeneğini belirlemek için deneyimli bir göçmenlik avukatına danışmanız gerekebilir.

Amerikada Oturma İzni

Amerika’da yeşil kart (green card) olarak da bilinen oturma izni almak uzun ve karmaşık bir süreç olabilir. Ancak, doğru rehberlikle Amerika’da oturum almak mümkündür. Green card almanın en yaygın yollarından biri aile birleşimi yoluyla almaktır.

ABD vatandaşları ve daimi ikamet edenler eşleri, ebeveynleri ve 21 yaşın altındaki evli olmayan çocukları gibi yakın akrabalarına kefil olabilirler. Yeşil kart almanın bir başka yolu da istihdam temellidir.

Bu, ABD’li bir işverenden ABD’de iş teklifi alan yabancı uyruklular için geçerlidir. İşveren, ABD Çalışma Bakanlığı’na bir çalışma sertifikası başvurusunda bulunmalı ve ardından Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne dilekçe vermelidir. Ülkeye yatırım yapma amaçlı göçmenlik de yeşil kart almak isteyenler için cazip bir seçenektir.

ABD Oturma İzni Nasıl Alınır

ABD oturma izni nasıl alınır sorusunun cevabı Amerika’da yaşamak isteyenler için merak konusudur. ABD’de Yeşil Kart almanın, her biri kendi gereklilikleri ve uygunluk kriterleri olan çeşitli yolları vardır:

  • Koşullarınıza en uygun yolun hangisi olduğunu belirleyin (aile sponsorluğu, istihdam temelli sponsorluk veya yatırım temelli göçmenlik).
  • Gerekli formları doldurun ve doğum belgeleri, evlilik belgeleri ve polis izin belgeleri gibi belgeleri sağlayın.
  • Varsa, bir işverenin ABD Çalışma Bakanlığı’na işgücü sertifikası başvurusunda bulunmasını isteyin.
  • Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine bir dilekçe gönderin.
  • Onaylandığı takdirde, şartlı yeşil kart alın.
  • Yeşil kartınızdaki koşulları kaldırmak için gerekli şartları yerine getirin. 
  • Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmak için vatandaşlığa kabul başvurusunda bulunun.

Bu Amerikada oturma izni konusunda sizleri bilgilendirmeyi amaçladık. Bu süreç için yardıma ihtiyacınız varsa size profesyonel danışmanlık ve destek sunabiliriz. Bize ulaşmanız yeterli. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings