Your search results

Amerikadan Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ( 2024 Güncel Bilgiler )

Yayınlayan investhome 12 Ocak 2023
1

Amerikadan ev alırken nelere dikkat etmelisiniz ve hangi aşamaları uygulamalısınız merak ediyorsanız Investhome sizlere birçok avantaj sunarak Amerika’da mülk sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri birçok kişi için yaşanabilecek en güzel ülkedir. Aynı zamanda birçok avantaj sunar ve yaşam kalitesini olumlu yönde etkiler. Bu nedenle insanlar Amerika’da ev alırken hem orada barınmak hem de sadece yatırım amacı ile bu yöntemi tercih edebilirler.

Amerika’dan Ev Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Son yıllarda da daha da merak edilen Amerika’dan ev alma yöntemleri, ancak doğru adımlar uygulandığı takdirde etkili olacaktır. Çünkü Amerika’da hem devletin kendi kanunları hem de eyaletlerin belirlediği kanunlar neticesinde birçok önemli husus vardır.

Bunların her birini bilmeniz mümkün olmadığı gibi zamanlama da belirleyici olur. Bu nedenle Amerika’dan ev almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek size uygun seçenekleri ve tüm yöntemleri sunmamız mümkündür!

Amerika’da Ev Alma Aşamaları

Amerika’da ev alma aşamaları ile hem bir yatırım yapabilirsiniz hem de Amerika’da yaşamak istiyorsanız kendinize bir seçenek oluşturabilirsiniz. Amerika’dan ev alırken ilk olarak evi alacağınız yeri seçmeniz gerekmektedir. Çünkü evin bölgesine bağlı olarak hem fiyatları hem de konut kredisi ve vergileri değişim gösterebilir.

Bu nedenle Amerika’dan ev alırken eyalet ve muhit önemli bir hal alır. Bunun için birçok web sitesinde ev araştırması yapılabilir. Burada bütçenize ve konut kredinizin ortalama oranına bağlı olarak bir planlama yapabilirsiniz ve seçenekler oluşturabilirsiniz. Ardından belirlediğiniz evler ile iletişime geçerek araştırmayı derinleştirmeniz gerekir.

Evin fotoğrafları dışındaki birtakım bilgileri ve detayları dikkate alınarak bir karar vermek mümkün olur. Bu işlemleri henüz Amerika’ya gitmeden de tamamlayabilirsiniz.

Bu noktada evin iyi bir yatırım aracı olması da gerekir. Evin her noktasını ve durumun belirtecek olan rapor önem arz eder. Ekspertiz raporu kredi alma sürecini de destekler. Kredi alırken evin belli bir oranına göre bir kredi verilir. Bu durumda evin fiyatı da elzem olacaktır. Evin masraflarının olup olmaması detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Amerikadan ev alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunda vergiler hassas ve unutulan bir konudur. Ev için kredi bulunduysa bundan sonra artık veri değerlendirmelerine odaklanmak gerekir. Çünkü vergiler eyaletlere göre değişebilir ve vergilendirme sisteminde aksama olmaması gerekir. Bu nedenle evi kiraya verseniz de vermeseniz da vergi ödemelerinizi eksiksiz yapmalısınız.

Amerikadan Ev Alırken Dikkat Edilecekler

Amerikadan ev alırken dikkat edilmesi gereken detaylar iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunların başında evin kendisi ile ilgili faktörler gelmektedir. Bir diğer yandan da ev alırken bir başka ülkede ev almanın şartlarına yoğunlaşmak önemlidir. Her ikisi için de Investhome en profesyonel hizmeti sunmaya hazırdır. Amerika’da ev alırken dikkat edilecekleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Evin muhiti ve eyaleti
 • Evin durumu ve masraflarının olup olmaması
 • Evin ekspertiz raporu ve fiyat değerlendirmesi
 • Evin kira getirisinin ne kadar olduğu veya yaşanmaya uygun bir yer olup olmadığı
 • Ev için alınabilecek kredi miktarı ve ödeme seçenekleri
 • Evin vergi ödemeleri için eyalet ve ülkenin vergi kanunları
 • Ev kiraya verilecek ise piyasa araştırması ve kiracı değerlendirmesi gibi pek çok hususa bakılmalıdır.

Amerika’da ev alırken bu faktörler sırası ile dikkatle incelenmelidir. Özellikle bir bölgeye yatırım yapmak istiyorsanız ödemeleriniz ve gelir üzerine bir hesaplama yapmanız gerekir. Ancak burada yaşamak istiyorsanız ya da ev boş kalsın istiyorsanız bunun için de ödemeleriniz arasında bir denge olması beklenir.

Amerika’da Ev Almak İyi Bir Yatırım Mı?

Amerikadan ev alırken nelere dikkat etmelisiniz ve bu ev bir yatırım aracı olabilir mi gibi sorular aklınızdaysa bu kısmı inceleyin. Çünkü Amerika’dan ev almak isteyenler aynı zamanda dolar ile bir gelir elde edebilir. Amerika’dan ev alma şartlarını karşılıyorsanız bu durumda bu mülkü edinebilirsiniz.

Aynı zamanda isterseniz mülkü kiraya verebilirsiniz ve bu sayede bir gelir elde edebilirsiniz. Elbette bu gelir bir ortalama üzerine belirlenir. Çevredeki evlerin kiraları ve bu evlerin özellikleri de dikkate alınarak bir kira hesaplanır. Bu kira da sizlere Dolar bazında bir gelir sunacaktır. Birçok kişi bu yöntem tercih ederek kredi ödemelerini de desteklemektedir.

Amerika ev fiyatları ve Amerika satılık ev hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Amerikadan ev alırken dikkat etmeniz gereken kriterler hakkında konuştuk. Amerikadan ev alırken bir uzman desteği ihtiyacı duyduğunuzda bize hemen ulaşabilirsiniz.

One thought on “Amerikadan Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ( 2024 Güncel Bilgiler )

 • Mehmet kılınç
  on 3 Nisan 2023

  Florida Deerfield Boca Raton pompano delrey civarında iki oda daire arıyorum bütçe 200 bin dolar civarı

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings