Your search results

Los Angeles Ev Fiyatları ( 2024 Güncel Bilgiler )

Yayınlayan Yunus Tapa 25 Eylül 2023
0

Los Angeles ev fiyatları özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’ta yatırım yapmak isteyen kişilerin ilgisini çeken konulardan bir tanesidir. Yatırım öncesinde fiyatların ne kadar olduğunu merak ediyorsanız bu rakamlar 250.000 Amerikan dolarından başlayarak 1.349.000 Amerikan dolarına kadar farklılık göstermektedir. Rakamlar genel anlamda,

  • Evin konumu
  • Kaç metrekare olduğu
  • Ev planı
  • Evin etrafında bulunan imkanlar

Gibi konulara dayanmaktadır. Bu bakımdan yatırım öncesinde dikkatli bir planlama yapmak gerekir. Bu yazı sizi Los Angeles’da kira fiyatları üzerine bilgilendirmek için hazırlanmış olup bir yatırım önerisi değildir.

en-iyi-kira-getirisi-olan-yatirim

Los Angeles Ev Fiyatları Ne Kadar?

Los Angeles ev fiyatları eyalette bulunan her bölgede farklılık gösterebilmektedir. Buna örnek olarak aşağıda bulunan tablo incelenebilir.

625 E 115th St 128.000 USD
147 E 91st St 110.000 USD
8830 Menlo Ave 150.000 USD
333 E 109th St 280.000 USD
10429 Parmelee Ave 350.000 USD
7700 Mckinley Ave 600.000 USD
6003 5th St 590.000 USD

Bunlar sadece Los Angeles ev fiyatları üzerine bilgilendirmek içindir. Bölgeye göre farklı fiyatları görmek yine mümkündür. Bu bakımdan tüm seçenekleri dikkatli bir şekilde incelemek, bu esnada da bütçenizi göz önünde bulundurmak önerilir.

Los Angeles’ta Yabancılar Ev ve Emlak Alabilir Mi?

Los Angeles ev fiyatları çerçevesinde iki konuyu bilmek önemlidir. Bunlar yabancıların emlak alma durumu ile vergilendirme sisteminin nasıl olduğudur. Genel anlamda kredi kuruluşları, Amerikan vatandaşı olmayan kişilere konut kredisi verme yetkisi bulundurmaktadır.

Söz konusu kredinin miktarı evin satış fiyatının yüzde 50 oranına dek çıkabilmektedir. Ne var ki bu hizmetten yararlanabilmek için bazı temel gereklilikler karşılanmalıdır.

Bu gereksinimlerin en önemlilerinden biri ülke içinde faaliyet gösteren özel bir bankada hesabınızın olmasıdır. Ayrıca söz konusu hesap içerisinde en az 100.000 Amerikan doları nakit de bulunmalıdır.

Bunun yanı sıra bankaların müşterilerinin finansal kaynaklarını doğrulama amacıyla genellikle başvuru sahipleriyle birebir görüşmeyi tercih ettiği ve bu prosedürü sık sık zorunlu kıldığı da bilinmelidir.

Birden fazla kişinin bir evi ortaklaşa satın almayı düşünüyorsa, bunun için de belli başlı işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Los Angeles satılık ev kapsamında ikinci konu vergilendirmedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde emlak veya konut kredileri kullanırken ek olarak vergi ödeme yükümlülüğünüzün bulunabileceği unutmamalıdır. Ne var ki vergi oranları eyaletlere göre değişiklik göstermektedir.

Los Angeles’ta Ev Almak İçin Emlakçı ile Çalışmak Gerekir Mi?

Los Angeles satılık ev için kişilerin emlakçı ile çalışmak zorunlu bir durum değildir. Ne var ki bir emlakçıyla iş yapma durumunda emlakçıya ödenecek komisyon üzerine endişelenmenize gerek bulunmamaktadır.

Zira satıcı taraf ev veya emlak satışını üstlenen emlakçıya kapanış esnasında satış ücretinin yaklaşık olarak yüzde 5 oranı kadar bir komisyon ödemektedir. Söz konusu komisyon, satış işlemini yapan emlakçı ile alıcının temsilcisine pay edilmektedir.

Aynı zamanda söz konusu komisyonun, iki emlak temsilcisi arasında nasıl bölüneceğin üzerine zorunlu bir koşul, şart da yer almamaktadır. Bu bakımdan ücret her zaman eşit bir şekilde bölünmek durumunda olmamaktadır.

Buna karşılık şahsi olarak Los Angeles satılık ev alma süreci kişiler için oldukça zordur. Bilinmesi gereken yasal süreçler olduğu gibi, aynı zamanda hangi emlağın seçilmesi konusunda da soru işaretleri yaşanır. Dolayısıyla bir emlakçı ile çalışmak bu konularda sizlere yardımcı olabilir.

Los Angeles’ta Ev Alınca Vergi Ödenir Mi?

Los Angeles satılık ev seçeneklerine bakan ve bunlardan birine yatırım yapmayı düşünen kişiler, çoğunlukla ABD vatandaşı olmadıkları için emlak vergisinden muaf olduklarını düşünme eğilimindedir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ev sahipleri, vatandaşlık durumlarına bakılmaksızın emlak vergisi ödemelidir.

Söz konusu vergiler, eyalet ya da yerel hükümetler tarafından tahsil edilmektedir. Her eyalet, hangi yerel yetkililerin emlak vergisi toplayabileceğini belirlemekte olup her biri, hangi emlakların vergilendirilebileceğine dair kendi kriterlerine sahiptir.

Şayet kişi nakit ödeme kullanarak konut yahut emlak satın almayı planlıyorsa, emlak vergilerini aylık ya da senelik biçimde ödemelidir. Bu konuda kişiler ihmal gerçekleştirmemelidir. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan bireylerin, Los Angeles satılık ev seçeneklerine bakarken farklı eyaletlerde değişik şartların geçerli olduğunu unutmaması gerekmektedir.

Investhome yatırım firmamız, Amerika’da gayrimenkul edinmeyi düşünen yatırımcılara rehberlik etme misyonuyla hareket ediyor. Her türlü yatırımınız için bize ulaşabilirsiniz.

Washington DC‘ de sunduğumuz uygun fiyatlı evlerle yatırımcılara benzersiz fırsatlar sunuyoruz. Detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Hayalinizdeki evi Washington DC’de sahibi olma yolunda, yatırım firmamızı detaylı incelemek size yol gösterecektir.

Sizde yurtdışından ev almak, yurtdışından ev almak ve Amerika’dan ev almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings