Your search results

Yurtdışından Ev Almak ( 2024 Verilerine Göre )

Yayınlayan investhome 7 Ağustos 2023
19 yorum

Günümüzde pek çok yatırımcı yurtdışından ev almak konusunda bir eğilim göstermektedir. Bu eğilimin özellikle yurt dışında olmasının sebebi; getiri açısından çok daha karlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Yatırım yoluyla birlikte bazı ülkeler oturum izni ve vatandaşlık da verebilmektedir. Var olan gayrimenkul yatırım programları içerisinde, bir yatırım karşılığında ikamet etme vaadi verirken diğeri ise 6 ay kadar vatandaşlık vermektedir.

Ev almak isteyen yatırımcılar bu konuda mevcut ev satın alma şartlarını bilmek istemektedir. Yurtdışından ev almak isteyen kişiler öncelikli olarak yatırım yapacağım ülkeyi belirlemesi gerekir.

Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nden bir gayrimenkul satın almak isteyenlerden herhangi bir vize veya oturum izni şartı istenmemektedir. Bu sebeple yatırım yapılacak olan ülke ile ilgili araştırma yapılması gerekir.


Yurtdışından Ev Almak

Yurtdışından ev almak için gerekli olan prosedürlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu anlamda ev alma konusunda bilinmesi gereken şeylerin biliniyor olması gerekmektedir.

Ev satın alma konusunda ilk olarak evin lokasyonu, çevresinde bulunan evlerin değeri ve evin satışa çıkma nedeni muhakkak araştırılması gerekir. Yatırım amaçlı ev satın alındığı durumlarda, ülkenin ekonomik ve politik açıdan stabil bir duruma sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Satın alma işlemlerinde kontrat yapmadan satın alma işlemleri de kesinlikle gerçekleştirilmemelidir.

İmkanlar dahilinde bir avukat eşliğinde yapılması iyi olacaktır. Yapılan kontratlar evi satın aldığınız ülkenin ana dilinde yapılmaktadır. Bu sebeple kontratların iyi bir şekilde okunması ve bilgilendirme amaçlı olduğu unutulmaması gerekir.

Bilinmesi gereken bir diğer noktalardan diğeri ise kişisel vergi yükümlülüğünün öğrenilmesi gerektiğidir. Satın alınmakta olan gayrimenkul de kalıcı bir yaşam sürdürmek hedefleniyor ise ülkede vergi mükellefi olarak kabul edileceğini de unutmamanız gerekir.

Amerika ‘da vergi mükellefi olmak konusunda bilgi edinmek için IRS ‘nin ABD ‘de İkamet Edenlerin Vergilendirilmesi başlıklı bildirisini okuyabilirsiniz. 

Yapılan düzenlemeler dahilinde çifte vergi ödeme gibi durumlarda söz konusu olabilmektedir. Yaşanılan ülke ve ev satın alınan ülke arasındaki vergi anlaşmasının kontrol edilmesine de dikkat edilmelidir.

Ayrıca miras kanunları hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olmakta gerekmektedir. Uluslararası gayrimenkul satın alma konusunda miras düzenlemesi konusuna değinmek gereklidir. Bazı ülkelerde bir mülk satın alma durumlarında vasiyetname yapılması önerilmektedir.

 

Yurt Dışından Ev Alıp Kiraya Vermek

Yurtdışından ev almak için pek çok farklı alternatif bulunmaktadır. Bu anlamda ev alma sürecine girmeden önce bahsi geçen önerileri dikkat etmenizi öneririz. Yurt dışından ev alabilmek için güvenilir bir emlak firması ile çalışmanız gerekmektedir.

Bu anlamda beklentinize uygun olanları emlak firmasındaki yetkiliği iletebilir ve de bütçeye uygun olacak nitelikte bir ev bulabilirsiniz. Yeni bir ev arayışı içerisindeyseniz inşaat firmasının güvenilir bir firma olduğundan da ayrıca Emin olmanız gerekir. Satın alma işlemleri de kontrat olmadan kesinlikle yapılmamalıdır.

Bunun yanı sıra satın almak istediğiniz ev dışında çevre evleri değerini, almak istediğiniz evin satışa çıkma sebebini ve evin bulunduğu çevrenin iyi araştırılması gerekir. Ev alma işlemleri sırasıyla tamamlandıktan sonra gerekli olan prosedürler tamamlanarak kiraya verebilirsiniz.

Kira gelir açısından sizlere oldukça iyi bir getiri sağlayacaktır. Zira ev satın alma konusunda belirlemiş olduğunuz bütçenin kiraya verdiğiniz takdirde iyi bir şekilde farkın kapandığını görebilirsiniz.

Yatırım Amaçlı Yurt Dışından Ev Almak Mantıklı mı?

Yatırım amaçlı olarak pek çok yatırımcı gayrimenkul arayışına girmektedir. Özellikle günümüzde pek çok yatırımcının dışından gayrimenkul almaya yöneldiği bilinmektedir.

Bu sebeple yurt dışından ev alma süreci hakkında bilinmesi gereken noktalara dikkat etmek gerekir. Ev sahibi olmak isteyen yatırımcıların belli koşulları sağladığı sürece yurt dışında da ev sahibi olabilmesi mümkündür. Yurtdışından ev alma konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de hedef bölgenin belirlenmesi olmaktadır.

Hedef bölge belirlendikten sonra bir araştırma yapılarak sonrasında emlak danışmana bulmak olacaktır. Sonrasında da ev bulunduğu takdirde sözleşme imzalayarak ödeme adımları tamamlanmalıdır.

Ticari ve vergi beyannameleri hazırlandıktan sonra da evin teslim alınma süreci başlamaktadır. Yatırım amaçlı olarak yurt dışından ev almak sonrasında kiraya vermede veya satma konusunda iyi bir getiri sağlamaktadır. Dolayısıyla tabii ki yatırım amaçlı olarak yurt dışından ev satın almak son derece mantıklıdır.

Neden Yurt Dışından Ev Almak Bu Kadar Çok İlgi Görüyor?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler kendilerine uygun bir hedef belirlemektedir. Bu anlamda çoğu insan için hayatın ilerleyişi açısından bariz önemli bir konu olarak geçmektedir. Özellikle son zamanlarda emlak piyasası oldukça iyi bir ivme kazanmıştır. Emlak piyasasının ivme kazanması alınacak olan gayrimenkulün satın alma fiyatını son derece etkilemektedir.

Günümüz koşullarında yurtdışından ev almak koşullarını karşılayan kişiler yurt dışından yatırım yapma fikrini yönelmektedir. Özellikle son zamanlarda popüler hale gelmesinin sebebi tamamen iyi bir getirisinin olmasından kaynaklanmaktadır.

Üstelik ev sahibi olma konusunda yurt dışında pek çok ülke vize veya vatandaşlık istememektedir. Pek çok ülkenin bu gibi zorunlulukları istememesi de yatırımcıların akıllarına gayrimenkul alma fikrini sokmaktadır.

Hatırlatalım : Sizinde yurtdışından ev almak, Amerika’dan ev almak ve dolarla kira geliri elde etmek gibi bir düşünceniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

19 thoughts on “Yurtdışından Ev Almak ( 2024 Verilerine Göre )

 • Seroyk
  on 13 Ağustos 2023

  Güzel paylaşım özellikle Amerikadan ev almak isteyenler için çok doyurucu içerikler paylaşıyorsunuz

 • Zehra
  on 13 Ağustos 2023

  Verdiğiniz bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim 👏

 • Metehan Elmas
  on 13 Ağustos 2023

  Çok iyi anlatmışsınız hocam benimde yurtdışından ev alma fikrim var

 • Kürşat çetin
  on 14 Ağustos 2023

  Yurt dışında yatırım amak ev almak istiyodum verdiğiniz bilgiler çok iyi teşekkürler

 • Özge
  on 14 Ağustos 2023

  Tam aradığım bir konu yatırım için en mantıklı tercih

 • Emirhan Alper Semerci
  on 14 Ağustos 2023

  Yurtdışından ev almak Türkiye’ye göre daha uygun ekonomimiz çok kötümdurumda

 • Şener
  on 14 Ağustos 2023

  Bilgilendirmeler için çok teşekküler baya işime yaradı çok t eşekkür ederim

 • Şener
  on 14 Ağustos 2023

  Bilgilendirmeler için çok teşekküler baya işime yaradı çok t eşekkür ederim

 • Şener
  on 14 Ağustos 2023

  Bilgilendirmeler için çok teşekküler baya işime yaradı çok t eşekkür ederim

 • Seda
  on 15 Ağustos 2023

  Bende çok isterdim yurtdışında bir evim olsun özellikle Amerika gibi hayallerimizin olduğu bir ülkede

  • Lale
   on 26 Ekim 2023

   Bilgilendirme için çok teşekkür ederim baya işime yaradı tebrikler

 • Gamze
  on 15 Ağustos 2023

  Bilgiler için çok teşekkür ederim ben ve eşim de Amerika’ya taşımayı düşünüyorduk ama ev konusunda çok kararsızdaki sizin bilgiler bizim için bir yol gösterici oldu emeğinize sağlık teşekkür ediyorum

 • Pinar Kurt
  on 25 Ekim 2023

  Yurt dışından ev alma gibi ileriye dönük bir hayalim vardı. Nasıl bir yol izlemem ve nelere dikkat etmem gerektiği konusunda güzel bilgiler edindim.

 • LORiN
  on 25 Ekim 2023

  Bilgiler için çok teşekkür ederim ben ve eşim de Amerika’ya taşımayı düşünüyorduk ama ev konusunda çok kararsızdaki sizin bilgiler bizim için bir yol gösterici oldu emeğinize sağlık teşekkür ediyorum

 • Melisa Aleyna Başar
  on 26 Ekim 2023

  Yurt dışından ev alacağım ve bu siteye denk gelince ne yapacağımı daha iyi anladım emeğinize sağlık

 • Mert
  on 26 Ekim 2023

  Gerçekten de bu konu da iyi araştırma yapmak gerekiyor. Mesela ben ABD den ev almak için herhangi bir vize veya oturum izni alınmasi gerekmediğini bilmiyordum. Dediğiniz gibi iyi araştırma yapmamiz gerekir bu konuda

 • Denizhan
  on 26 Ekim 2023

  Yurtdışından ev almak konusunda ilgili ve güvenilir bir kaynak olarak görünüyor, Yatırım yapmak isteyenlere Amerika’da ev sahibi olmanın faydalarını ve kolaylıklarını anlatmışsınız

 • alican
  on 27 Ekim 2023

  yurtdisindan ev almanın tüm ayrıntılarını aktarmışsınız gerçekten.cpk faydalı bir yazı oldu benim için

 • Enes
  on 27 Ekim 2023

  Değerli Bilgilerin için çok teşekkür ederim sayende bilgilerime bilgi kattim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings