Your search results

Miami’den Ev Almak Ne Kadar Mantıklı?

Yayınlayan investhome 31 Temmuz 2023
1

Miami’den ev almak isteyen kişiler konuya ilişkin çeşitli araştırmaları da yapmaktadır. Miami Amerika’nın yüksek refah seviyesine sahip bir şehridir. Amerika’dan ev satın alma konusunda bilinmesi gereken noktalar vardır. Bu süreç içerisinde tamamlanması gereken prosedürlerin iyi bir şekilde işlenmesi gerekmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri ülke olarak ulaşım konusunda son derece gelişmiş bir ülkedir. Bu sebeple Miami’den ev satın almak isteyen kişilerin avantajlı olduğu noktalar bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilkini saymak gerekirse düzenli metro hattının olması gerekmektedir.


Doğu tarafından Batı tarafına kadar düz bir şekilde ilerlemekte olan bir metro hattına sahip bir şehirdir. Bu sebeple ulaşım konusunda istisnai durumlar dışında bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Miami bölgesinde bulunan evler çoğunlukla sahil bölgesinde yapılmış olmaktadır.

Bu sebeple mevsimsel açıdan istenildiği durumlarda denize girmekte mümkün hale gelmiştir. Ev sahibi olmak için yapılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ev satın alma konusunda herhangi bir vizeye ya da vatandaşlığa sahip olmaya gerek olmamaktadır. Ev satın alma konusu internet üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Investhome yatırım firması olarak, Washington DC ‘de sizlere uygun olan evleri yaparak satışını gerçekleştirmekteyiz. Ayrıntılı bir şekilde incelemek için web sitemizi ziyaret ederek inceleme yapabilirsiniz. Satın alma konusunda karar verilmesi gereken bir nokta vardır.

Evlerin satın alma işlemi konusunda kendinize sormanız gereken soru, bir emlakçı vasıtasıyla mı yoksa sahibinden direkt alımı yapacağınıza karar vermeniz gerektiğidir.

Direkt olarak sahibinden ev satın alımı gerçekleştirmek bütçe açısından zorlayıcı olabilmektedir. Bu sebeple ev satın alırken iyi bir karar vermek gerekmektedir.

Miami’den Ev Almak ve Prosedürler

Miami’den ev almak konusunda bilinmesi gereken birkaç prosedür bulunmaktadır. Tıpkı Türkiye’den gayrimenkul almak gibi Amerika’dan gayrimenkul almakta yasal olarak pek bir farklılığı bulunmamaktadır. Ayrıca Türk vatandaşlarının ev satın alma konusunda Amerika’ya gitme gibi bir zorunluluğu da bulunmamaktadır.

İmza ve kontrat işlemleri Amerika konsolosluğunda atılarak tamamlanabilmektedir. Bundan dolayı ev satın alırken yalnızca oturduğunuz yerden birkaç adımda halledebilmek mümkün hale gelmiştir.

Ev satın alma konusunda süreçleri düzgün bir şekilde takip ettiğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Öncelikli olarak Amerika’dan ev satın almak için Amerikan vatandaşı olmanıza gerek yoktur. Ayrıca Amerika’da oturum izninin de olmasına gerek kalmamaktadır. Farklı bir ülkede yaşamanız durumunda bile konut kredisi ile ev satın alma imkânınız bulunur.

Türk Vatandaşı Miami’den Ev Alabilir Mi?

Sıklıkla araştırılan konulardan birisi de Türk vatandaşlarının Amerika’dan ev satın alıp alamayacağı ile ilgili olmaktadır. Diğer başlıklarda da sözünü ettiğimiz gibi Miami’den ev almak için bir vatandaşlık şartı bulunmamaktadır.

Bu konuda yalnızca Amerika’dan ev alabilmek için herhangi bir vize şartı bulunmadığını bilmeniz yeterli olacaktır. Yalnızca pasaport ile bile gayrimenkul sahibi olmanız mümkündür. Amerika’da daimî ikamet izninin bulunmaması durumunda evin satış bedelinin %50’sine kadar konut kredisi çekebilme imkânı bulunmaktadır.

Böylelikle Amerika’da kolaylıkla bir ev sahibi olunabilmektedir. Konut kredisi kullanabilmenin bir şartı ise Amerika’da işlem gören özel bir bankada içerisinde en az 100 bin dolar bakiye sahip bir hesabın bulunuyor olması gerekmektedir.

Bu sebeple Türk vatandaşı olan birisi Amerika’dan kolaylıkla ev satın alabilmektedir. Washington DC’de ev satın alma konusunda iyi bir yatırım ve danışmanlık firması arıyorsanız Investhome web sitemizden bilgi alabilirsiniz. Bu anlamda her zevke ve beğeniye uygun evleri yapıp, Washington DC’de satışa sunmaktayız.

Miami’den Ev Almak Mantıklı Mı?

Amerika’dan ev almak Türkiye’ye kıyasla belirli prosedür farklılıklarıyla ilerleyen bir süreçtir. Amerika Birleşik Devletleri dünya ekonomisinin başkenti olarak bilinmektedir. Dolayısıyla böyle bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmanın pek çok avantajı bulunmaktadır.

Günümüzde çoğu Türk yatırımcı Amerika’da gayrimenkul alma konusunda girişimlerde bulunmaktadır. Ülke bazında Amerika’nın tercih edilmesinin sebebi dövize endeksli bir gayrimenkul yatırımının olmasından kaynaklıdır.

Kira geri dönüş oranlarının da avantajlı olması başlı başına akla yatan sebepler arasında sayılmaktadır. Ekonomik süreç anlamında Amerika’da gayrimenkul sahibi olmanın yatırımcılara sağlamış olduğu avantajları cezbedici gelmektedir.

Ayrıca çoğu ülkeye kıyasla kira gelirleri de avantajlı fırsatlarında beraberinde getirmektedir. Gayrimenkul sahibi olmak isteyen yatırımcılarda doğal olarak bu fikre yönelmektedir.

Yabancılar Miami’den Ev Alabilir Mi?

Miami’den ev almak isteyen kişiler konuya ilişkin araştırmaları da haliyle yapmaktadır. Öncelikle Amerika’dan ev satın almak için herhangi bir vatandaşlık durumuna ihtiyaç bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu soruya verilebilecek cevap arasında yabancıların da Amerika’dan ev satın alabilmesi mümkündür. Ev satın alma konusunda herhangi bir vize şartı bulunmamaktadır.

Vizenin olmadığı durumlarda yalnızca pasaport ile gayrimenkul sahibi olunabilmektedir. Bundan dolayı Amerika’da ev satın alma konusunda herhangi bir vatandaşlık ya da oturum izni gibi bir şart koşulmamıştır.

Konut kredisi vermekte olan çeşitli kredi kuruluşları yabancılara da evin satış fiyatının yarısı kadar konut kredisi vermektedir. Bunun bir koşulu olarak da Amerika’da özel bir bankada hesabın olarak içerisinde de yüz bin dolar olması gerektiğidir.

Amerika’ya Gitmeden Miami’den Ev Alınır Mı?

Miami’den ev almak konusu Amerika’dan ev satın almak isteyen yatırımcıların üzerine gittiği bir konudur. Bu sebeple ev satın alma işlemleri konusunda pek çok soruda beraberinde gelmektedir. Amerika’da ev satın almak için herhangi bir şekilde Amerika’ya gitme gibi bir durum söz konusu değildir.

Yani gayrimenkul sahibi olmayı istiyorsanız Amerika’ya gitmeden de satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Miami’den ev almak için Amerika’ya gitme zorunluluğu olmadan da süreci tamamlamak mümkündür. Geri kalan tüm koşullar sağlandığı sürece ev satın alma konusunda Amerika’da bulunma zorunluluğu yer almamaktadır.

1 thoughts on “Miami’den Ev Almak Ne Kadar Mantıklı?

  • ferit kilitci
    on 7 Aralık 2023

    Miamiden ev almak bence iyi bir fikir olabilir. Detaylı bilgi talep ediyor olacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings