Your search results

Yurtdışı Gayrimenkul Yatırımı ( 2024 Özel )

Yayınlayan investhome 5 Nisan 2023
0

Investhome olarak yurtdışı gayrimenkul yatırımı yapmanıza yardımcı olma konusunda sizlere hizmet vermekteyiz. ABD’de 20 yılı aşkın deneyimiyle yatırım danışmanlığı, sigorta, ipotek, kiralama, bakım ve onarım gibi birçok hizmet sunmaktayız. Şu ana kadar Türkiye’de 200’den fazla yatırımcının gayrimenkul ve inşaat alanındaki fırsatlara erişmesine yardımcı olduk.

yurt dışında gayri menkul yatırımı

Yurtdışı gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajlarından biri dolar cinsinden gelir elde etmektir. Bu sayede kur riskine karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, dolar bazında yıllık %7- %10 gayrimenkul değer artışı ile yatırımınıza değer katma imkanını elde edersiniz.

Üstelik Investhome olarak sizlere yalnızca %35 peşinatla 30 yıl vadeli kredi sunuyoruz. Kefile veya ABD vatandaşlığına ihtiyaç yok! Investhome’un uzmanlığı ve desteği ile dolar bazında maksimum 15 yıllık bir yatırım getirisi elde edebilirsiniz. Zira bu 25-30 yıllık Türk emlak piyasası ortalamasına kıyasla daha avantajlıdır.

Yurtdışı Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Yurtdışı gayrimenkul yatırım danışmanlığı almayı düşünen yatırımcılarımıza uzman kadromuz ve 20 yıllık deneyimimizle danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca 500’ün üzerinde inşaat tamamlamış DILA Development & Construction ile çalışıyoruz.

Diğer firmaların size sunmadığı kiralama, finans ve yönetim hizmetlerinin tamamını size sunuyoruz. Üstelik bunu Amerika’da diğer yatırım firmaları %10 hizmet bedeli alırken biz %6 oranında alıyoruz. Sunduğumuz hizmetlerden bazıları bunlardır:

  • Kiracı ilişkilerinin tamamının sürdürülmesi
  • Muhasebenin yönetilerek vergilerin ödenmesi
  • Sigorta takibi
  • Kredi ödemelerinin takibi
  • Gayrimenkulun bakım ve onarımı işleri

Sağlam ekonomik temelleriyle kriz döneminde en az değer kaybeden bölge Washington eyaletidir. Bu bölgede kiracılarınıza prestijli yaşam imkanı sunarak evlerinizi çok kısa sürede kiraya verebilirsiniz.  Bu çerçevede yurtdışı gayrimenkul yatırımı son derece cazip bir girişim olacaktır. Washington DC nin gelecek vadeden yerlerinde yer alan evlerimize yatırım yaparak siz de dolar kuruyla gelir elde etme fırsatını kaçırmayın.

Yurtdışından Ev Almak

Yurtdışından ev almak heyecan verici olduğu kadar göz korkutucu da olabilir. Dolayısıyla kapsamlı araştırma ve plan yapmanız oldukça önemlidir.

Hangi ülkede ev satın almak istediğinizi, ne tür bir ev aradığınızı ve bütçenizin ne olduğunu belirledikten sonra süreci devam ettirebilirsiniz. Ev satın alabilmeniz için gereken vergiler ve harçları da göz önünde bulundurmanız bir hayli faydalı olur.

Sonraki adım ise bir emlakçı ile konuşmaktır. Uzman bir ipotek komisyoncusu veya mali danışmanla çalışmanız gerekebilir. Ancak şahsen gitmenize gerek kalmadan online olarak sanal turlara da katılabilirsiniz.

Satın alma işlemini tamamlamadan önce, yasal süreci araştırmanız ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir. Bununla birlikte bir inceleme raporu alarak, ödenmemiş borç veya haciz olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Yurtdışı Gayrimenkul Yatırımı

Yurtdışı gayrimenkul yatırımı, dünya çapında yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale gelen kazançlı bir fırsattır. Yabancı bir piyasaya yatırım yaparak, yatırım risklerinizi farklı ülkelere ve para birimlerine yayarak minimuma indirebilirsiniz.

Bu durum, kendi ülkenizde mevcut olmayan ekonomik koşullardan yararlanmanıza da yardımcı olabilir. Yurtdışında gayrimenkule yatırım yapmak, kendi ülkenizdekinden daha yüksek getiri potansiyeli de sunabilir.

Birçok yabancı pazarda emlak fiyatları gelişmiş ülkelere göre daha düşüktür. Ancak sermayenin değer kazanma potansiyeli daha yüksek olabilir.  Başka bir avantajı ise seyahat etme ve farklı kültürleri deneyimleme fırsatıdır.

Yurtdışından Ev Alıp Kiraya Vermek

Yurtdışından ev alıp kiraya vermek kazançlı bir yatırım olarak pasif bir gelir kaynağı sağlayabilir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ev satın almak ve kiraya vermek, birçok avantaja sahip olan akıllı bir yatırım stratejisidir. İster ev satın almayı ister kiralamayı düşünün, Washington eyaleti ABD’deki diğer eyaletlere göre daha çok avantaj sunmaktadır.

Washington’da konut fiyatları son birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde artmaktadır ve bu eğilimin devam etmesi beklenmektedir. Üstelik Washington, ABD’de eyalet gelir vergisi olmayan birkaç eyaletten biridir.

Bunlara ek olarak çoğu şehirden sadece kısa bir sürüş mesafesindeki yürüyüş, kayak, kamp gibi olanaklarıyla bilinir. Bu da burayı yaşamak için cazip bir yer haline getiriyor. Washington’da ev kiralamanın bir diğer avantajı da yüksek asgari ücrettir.

Washington, ABD’deki en yüksek asgari ücret veren eyaletlerden birisidir. Bu da düşük ücretli işlerde çalışan insanların geçim sıkıntısı çekmeden ev kiralayabilmelerine olanak sağlar. Bu durum yoksulluğun azalarak genel yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings