Your search results

Dolarla Kira Gelirli Ev Sahibi Olmanın Yararları ( 2024 )

Yayınlayan investhome 12 Haziran 2023
0

Dolarla kira kazanabileceğiniz ev sahibi olmanın yararları saymakla bitmez. Buna karşın dolar ile kira kazanabilecek için hangi ülkeyi tercih edeceğiniz önemlidir. Bu da avantajları arttıran veya azaltan bir unsur olacaktır.

Yurt dışından ev almak ve farklı bir para birimi ile kazanç elde etmek istiyorsanız bu durumda aklınıza ilk olarak Amerika gelecektir. Çünkü Amerika dünyanın her noktasından insana imkân tanır ve bunu mülk alımlarında da gösterir.

Bu sayede belirli şartları sağlayan kişiler bir konut kredisi desteği ile de beraber Amerika’da ev sahibi olabilir. Bu durumda evini kiraya verebilir ve kendisine yeni bir gelir alanı inşa edebilir.

dolar ile kira geliri

Dolarla kira kazanmak için öncelikle Amerika’da ev sahibi olmalısınız. Bunun için doğru aşamaları uygulamanız gerekir. Ancak özellikle Amerika’da yaşamıyorsanız ve pek de hâkim değilseniz bu işi uzmanına bırakmak en doğrusu olacaktır.

Amerika’da ev sahibi olmak ve kira geliri elde etmek isteyenler Investhome ile iletişim kurarak bu konuda en iyi sonuçları alabilirler.

Dolarla Kira Kazanmanın Avantajları Nelerdir?

Dolarla kira gelir elde edebileceğiniz ev sahibi olmanın yararları oldukça fazladır. Çünkü eğer hali hazırda Amerika’da yaşıyorsanız bu sizin için bir ek gelir olabilir. Öyle ki evin durumuna bağlı olarak bu miktar ile yaşayabilir ya da kendinizi destekleyebilirsiniz.

Eğer başka bir ülkede yaşıyorsanız daha da avantajlıdır. Çünkü Dolar pek çok ülkenin para birimine göre yüksek olabilir ve siz bu ülkelerden birindeyseniz çok daha iyi bir yaşam elde edebilirsiniz.

Özellikle dolara karşı değer kaybeden bir para birimine sahipseniz bu durumda dolar ile yaşam, sizlere yeni yatırımlar yapma imkânı sunacaktır. Bu parayı harcamak veya biriktirmek tamamen sizin tercihiniz olacaktır.

Amerika’da Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Amerika’da ev sahibi olmak için ilk olarak bankada bir miktar paranızın olması beklenir. Bu yurt dışından gelen her kişi için geçerlidir. Bunun için minimum oran 100.000 Dolardır.

Elbette bu bankanın hala işliyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem görüyor olması gerekmektedir. Bu miktar nakit miktarıdır ve ne kadar fazla olur ise kredide o kadar avantajlı olabilirsiniz.

Ancak elbette almak istediğiniz evin fiyatı da belirleyici olacaktır. Amerika’da ev sahibi olmak için orada bulunmanıza gerek yoktur. Farklı bir ülkede yaşayarak da bu imkânı elde edebilirsiniz.

Amerika’dan ev almak için kredi ihtiyacınız varsa konut kredileri birçok opsiyon sunar. Bütçenize ve evin fiyatına bağlı olarak destekleyici kredi seçenekleri olacaktır. Bunların ödemesi de hassas bir konudur.

Çünkü ödemelerin doğru tarihlerde yapılması gerekir. Beraberinde vergiler de buna eklenir. Çünkü Amerika’da ev sahibi olmak isteyenler genellikle muaf olduklarını düşünürler. Ancak durum hiç de böyle değildir.

Amerika’da ev sahibi olmak isteyen bir kişi vergilerinin tarihlerinin takibini düzenli olarak yapmalıdır. Elbette eyaletler ve bu eyaletlerdeki fiyatlandırmalar da incelenmelidir. Amerika’da ev sahibi olduktan sonra bu bir kira gelirini dönüşebilir. Dolarla kira kazanabileceğiniz ev sahibi olmanın yararları da oldukça fazladır.

Amerika’da Ev Sahibi Olmak İçin Dikkat Edilecekler

Amerika’da ev sahibi olmak için dikkat edilecekler arasında birçok husus vardır. Yani bu konularda bilgi ve deneyim sahibi olan Investhome ile çalışmak sizleri kısa sürede Amerika’da ev sahibi  yapabilir.

Özellikle evrak ve prosedür süreçlerini hızlı atlatmak adına bu önemlidir. Amerika’da ev sahibi olurken ilk olarak evle ilgili detaylara odaklanmalısınız. Evin muhiti onun fiyatını etkilemektedir.

Aynı zamanda muhit kira performansını da büyük oranda etkiler. Yani bir kira geliri istiyorsanız bu durumda iyi veya orta segment bir muhit daha doğru olacaktır.

Amerika’da ev sahibi olurken evin masraflarını da dikkate almalısınız. Çünkü ev masraflı ise bu durumda ekstra ücretler ödemeniz gerekir. Bu durumda evin sıfır ya da daha önce kullanılmış olması da önemli faktörler arasında yer alır.

Sonrasında evi almak için gerekli olan şartlar odaklanılır. Banka hesabındaki miktarın arttırılması ve bu miktarın nakit olması önemlidir. Bu durum alacağınız konut kredisini de etkiler.

Konut kredisi aşamasından sonra vergiler devrede olacaktır. Vergi ödemeleri özellikle yıllık bazda gerçekleşir ve eyalet sistemlerinde ayrışır. Bunların takibini yaparak riskleri azaltabilirsiniz.

Amerika konut kredisi hakkında detaylı bilgi için Bank Of America Mortgage sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings