Your search results

Washington Ev Fiyatları 2024

Yayınlayan Yunus Tapa 2 Ekim 2023
0

Washington ev fiyatları nasıl? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yurt dışında yatırımın farklı yolları mevcut olup gayrimenkul sektörü de onlardan bir tanesidir. Eğer Amerika’da ev almak gibi planlarınız varsa, ev fiyatlarının nasıl olduğu doğal olarak bu süreçte sorulabilir.

Washington’da bir ev satın almayı düşünüyorsanız, fiyatların her ülkede olduğu gibi standart olmadığı bilinmelidir. Genel anlamda,

  • Evin hangi bölgeden alındığı
  • Evin kaç metrekare olduğu
  • Ev planı
  • Evin özellikleri

Fiyatlar üzerinde önemli bir etmendir. Ev almadan önce tüm bunların değerlendirilmesi gerekir. Yazımız sizin için hazırlanmış olup bir yatırım önerisi değildir.

en-iyi-kira-getirisi-olan-yatirim

Washington Ev Fiyatları Nasıl?

Washington ev fiyatları buradan bir ev satın almayı düşünen kişilerin aklında olan konulardan biridir. Aşağıdaki tabloya bakarak, bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

909 11th Street NE 1.399.999 USD
217 14th Street SE 1.300.000 USD
1515 15th Street NW , 219 1.099.000 USD
1628 11th Street NW 102 949.000 USD
425 5th Street NE 920.000 USD
717 Brandywine St SE 154.999 USD
1311 Delaware Avenue SW , S229-S230 249.000 USD
4026 1st Street SW 270.000 USD
201 Massachusetts Avenue NE , 405 275.000 USD
610 Galveston Place SE 325.000 USD
3600 Connecticut Avenue NW , 404 329.000 USD
1111 Orren Street NE , 201 350.000 USD

Bu tablo Washington ev fiyatları hakkında size genel bir fikir sunabilir. Ancak en güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Washington’da Ev Almak İçin Neler Gerekir?

ABD vatandaşı olmayan bireylerin Washington satılık ev almak için sunmaları gereken belgeler bulunmaktadır. Söz konusu belgeler, evin nakit olarak mı yoksa ipotek ile mi satın alındığına ve alıcının ikamet durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bununla birlikte, genel olarak alıcıların sunması gereken temel belgeler şunlar arasında yer almaktadır:

  • Eğer bulunuyorsa Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışındaki banka hesaplarını doğrulayan mali evraklar
  • Finansal varlıkların kanıtı
  • Vergi beyannameleri
  • Geçerli bir pasaport
  • Amerika Birleşik Devletleri vizesi veya ehliyet
  • SSN ya da ITIN Numarası ( ITIN Number )

Nakit alımlarda bireyin kimlik sağlanmakta olup satın alma işlemi federal hükümete bildirilmektedir. ABD’de kredi geçmişi bulunmayan bir yabancıya da Mortgage kullanma imkanı verilmektedir.

itin number

Ek olarak Amerika’da bulunan bazı kredi kuruluşları, ABD’ye yeni göç edenler ve yerleşik olmayan alıcılar için değişik faiz oranlarıyla Mortgage seçenekleri sunmaktadır.

Bu durum göçmenlerin ABD’de kredi geçmişi oluşturmadan önce bir ev satın alabilme sürecini 2-3 yıl beklemeksizin hızlandırabilir. Eğer Mortgage kredisi kullanmayı planlıyorsanız, başvuruda kredi sağlayıcının talep ettiği belgeleri sunmanız gerekecektir.

Bu belgeler genellikle mali durumunuzu yansıtan maaş bordrosu ve sahip olduğunuz varlıkları gösteren belgeler gibi dokümanlardan oluşur.


Washington’dan ABD Vatandaşı Olmadan Ev Alınır Mı?

ABD vatandaşı olmayanlar Washington satılık ev olanaklarından yararlanabilir mi? Bu konuda ilk olarak ev satın almak için ABD’de ikamet etme ya da oturum izni alma zorunluluğu olmadığı bilinmelidir. Bu evi gelecekteki yatırım veya kira amaçlarıyla edinmek isteyenler için bir seçenek sunar. Ayrıca ABD dışında yaşasanız bile konut kredisi kullanarak ev satın alınabilir.

Ülkede konut kredisi sağlayan kuruluşlar, ABD vatandaşı olmayan müşterilere evin satış fiyatının yüzde 50 oranına dek kredi verme imkânı bulundurmaktadır. Ne var ki bu hizmetten faydalanmak için karşılanması gereken bazı şartlar mevcuttur.

Bu şartlar arasında bir nokta ABD’de faaliyet gösteren özel bir bankada mevduat hesabınızın bulunmasıdır. Ek olarak bu hesapta minimum 100.000 USD nakit de yer almalıdır. Bu nakit paranın varlığı önemli olup diğer yatırımlar genellikle kabul edilmez.

Bunun yanı sıra Washington satılık ev olanakları ile ilgilenen kişiler, bankaların müşterilerin varlıklarının kaynaklarını belirlemek için genellikle yüz yüze görüşmeyi tercih ettiğini unutmamalıdır. Eğer yüz yüze görüşme imkânınız yoksa, güvenilir aracı firmalar aracılığıyla konut satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.


Washington’dan Ev Alırken Emlakçı Gerekir Mi?

Amerika Birleşik Devletleri Washington satılık ev almayı planlıyorsanız bunu emlakçı olmadan yapmanız mümkündür; ancak bu süreçte bilmeniz gereken yasal süreçler vardır. Ayrıca bütçeniz ölçüsünde en iyi evi de bulabilmek gereklidir.

Bu bakımdan sadece Washington’da değil, Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı eyaletlerinde de ev bakarken profesyonel bir yatırım danışmanlık firması ile çalışmak çok ama çok önemlidir.

Bu sayede sizin için en doğru yatırım kararlarını vermek mümkün olacaktır. Bizimle iletişime geçerek güvenilir ve kazançlı şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Bu makalemizde Washington ev fiyatları hakkında konuştuk.  Sizde yurtdışından ev almak, dolarla kira kazanmak ve Amerika’dan ev almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings