Your search results

Amerikada Ev Almak İçin En İyi Bölgeler ( 2024 Güncel )

Yayınlayan investhome 21 Şubat 2024
1

Amerikada ev almak için  en iyi bölgeleri araştırıyorsanız doğru adreste olduğunuzu belirtelim. Haklı olarak Amerikada ev almak isteyen kişiler ilk olarak hangi bölge ve eyaletlerin olduğunu soracaktır.

Bu son derece stratejik bir soru. Yatırım kararını vermeden önce en iyi bölge ve şehirlerin hangileri olduğunu bilmek, daha iyi kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Coğrafi anlamda Amerika büyük bir ülke olduğu için ev almak isteyenlerin yapabileceği pek çok tercih vardır.

Bu süreçte Invest Home gibi profesyonel danışmanlık firmasından yardım almak, aralarından kendinize ve bütçenize en uygun olanı daha kolay keşfetmenize olanak tanır.

Yazımız sizi konu hakkında bilgilendirmek için hazırlanmış olup bir yatırım tavsiyesi değildir. Yasal hatırlatmayıda yaptıktan sonra artık başlayabiliriz.


Amerikada Ev Almak İçin En İyi Bölgeler


1 – New York

Amerika’da ev almak isteyenler için New York, hem kültürel zenginlikleri hem de yüksek yaşam maliyeti ile dikkat çeken bir eyalettir ve genellikle en pahalı eyaletler arasında ilk onda yer almaktadır.

Modern şehirleşme tarzını temsil eden gökdelenleri, dünyaca ünlü restoranları, otelleri, mağazaları ve ikonik Central Park’ı ile New York göçmenler tarafından da tercih edilen bir eyalet konumundadır.

New York’taki konut fiyatları bölge, bina ve konut tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarakstüdyo dairelerin fiyatları yaşanılan bölgeye ve konutun özelliklerine bağlı olarak 3425 USD’den başlamaktadır.

1+1 dairelerin fiyatları ise 4200 USD civarında iken 2+1 daireler için bu fiyat 5272 USD’ye kadar çıkabilmektedir. 3+1 daireler ise genellikle 6100 USD’nin üzerinde bir fiyat etiketine sahiptir.

ABD’de en iyi yaşanacak şehirler arasında Buffalo düşük konut maliyetleri ve rekabetçi fiyatlarla öne çıkan bir şehirdir. Buffalo’da bütçesi kısıtlı olanlar için uygun fiyatlı konut seçenekleri mevcuttur. Buffalo’nun ekonomik konut avantajları özellikle bölgede yaşam maliyeti daha düşük bir alternatif arayanların dikkatini çekmektedir.


2 – Kaliforniya

Amerika’da ev almak isteyenler için Kaliforniya göçmenler tarafından büyük ilgi gören ve ABD’nin önde gelen eyaletlerinden biridir. Eyaletin kira fiyatları genellikle New York gibi büyük metropollerle karşılaştırıldığında daha uygun görünse de ABD genelindeki ev fiyatlarıyla kıyaslandığında yüksek seviyededir.

Kaliforniya ünlü sahilleri, zengin iş fırsatları ve yükseköğrenim olanakları ile bilinir; özellikle Los Angeles ve Hollywood gibi bölgeler, eyaletin popülerliğini artıran önemli cazibe merkezleridir.

ABD hangi eyalette yaşanır diyenler için burada konut fiyatları, genel olarak bölgeye, binanın özelliklerine ve konut tipine bağlı olarak değişiklik gösterir. Stüdyo daireler ortalama olarak 1698 USD’den başlamaktadır, 1+1 daireler için bu fiyat 2395 USD civarındadır.

Ayrıca 2+1 evlerin fiyatları 3190 USD’ye kadar çıkarken, 3+1 dairelerin fiyatları 4378 USD’yi bulmaktadır. Bu fiyatlar eyalet genelindeki kira seviyelerine göre belirlenmiş ortalama değerlerdir; ancak bölgesel farklılıklar bina özellikleri ve diğer faktörler bu fiyatları etkileyebilir.

Kaliforniya’nın popülerliği sadece konut piyasasındaki fiyatlarla değil, aynı zamanda ekonomik fırsatlar kültürel çeşitlilik ve eğitim olanakları ile de bağlantılıdır. Eyalet gerek sahilleriyle gerekse iç bölgelerindeki metropollerle zengin bir yaşam tarzı sunar.

3 – Florida

Florida Amerika’da ev almak isteyenler arasında özellikle son zamanlarda Miami sahilinin ünüyle birlikte göçmenler arasında en çok tercih edilen eyaletlerden biri haline gelmiştir.

Karayipler’e yakınlığı, güzel iklimi ve geniş iş fırsatları ile Florida çekici bir yaşam tarzı sunan bir eyalet olarak öne çıkmaktadır. Ancak bu avantajlarla birlikte Florida’da yaşamak diğer bölgelere göre daha yüksek ev kira maliyetleri ile gelir.

Florida’daki kiralık daire fiyatları, genellikle bölgeye, konut tipine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Stüdyo dairelerin fiyatları ortalama olarak 854 USD’den başlamaktadır, 1+1 daireler için bu fiyat 943 USD civarındadır.

Ayrıca 2+1 dairelerin ortalama kira ücreti 1134 USD’ye kadar çıkarken, 3+1 dairelerin fiyatı ise genellikle 1507 USD’nin üzerindedir.

4 – Texas

Texasgeniş sokakları, müstakil evleri ve şehirle kırsalın mükemmel bir kombinasyonuyla yerleşik hayata uygun olan eyaletlerden biridir. Amerika’da ev almak isteyenler göçmen aileler arasında tercih edilen bir bölge olduğunu bilmelidir. Özellikle New York ve Kaliforniya gibi diğer göçmen yoğun eyaletlere göre daha ekonomik bir yaşam sunmaktadır.

Texas’ta konut fiyatları genellikle bölgeye konut tipine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Stüdyo dairelerin ortalama fiyatı 684 USD iken 1+1 daireler için bu fiyat 755 dolardır.

Ayrıca 2+1 evlerin ortalama kira ücreti 907 USD, 3+1 evlerin ise genellikle 1223 dolar civarındadır. Bu fiyatlar yaşadığınız şehre, konutun özelliklerine ve mahalleye bağlı olarak değişiklik gösterebilir; ancak genel olarak Texas’ın yaşam maliyetini yansıtmaktadır.

ABD’de en iyi yaşanacak şehirler arasında San Antonio düşük yaşam maliyeti ve uygun fiyatlı konut seçenekleriyle öne çıkan bir şehirdir. Şehirde farklı bölgelerde uygun fiyatlı evler bulmak mümkündür.

5 – Tennessee

Tennessee yaşam maliyeti açısından diğer eyaletlere kıyasla daha uygun görülen bölgelerden biridir ve kırsallığı doğal güzelliği ve muazzam manzaralarıyla ön plana çıkar.

Eyalet genelinde konut piyasasının genel dinamikleri, geniş arazilere ve çeşitli konut seçeneklerine erişim sağlar.Bu da yaşam maliyetini olumlu yönde etkiler.Amerikada ev almak için düşünülebilecek bölgeler arasındadır.

Tennessee’de stüdyo dairelerin ortalama fiyatı 887 USD civarındayken, 1+1 daireler için bu fiyat 952 dolardır. Aynı zamanda 2+1 dairelerin ortalama kira ücreti 1156 USD iken, 3+1 evlerin fiyatı genellikle 1507 dolar civarındadır.

6 – Memphis

Amerika’da ev almak isteyenler için cazip ev fiyatları ile dikkat çeken bir şehirdir. Şehirdeki gayrimenkul piyasası uygun fiyatlı ev arayanlara birçok seçenek sunmaktadır.

Tennessee’nin genel olarak uygun yaşam maliyeti, göçmenler ve yerel halk arasında bu eyaleti çekici kılar. Invest Home ile iletişime geçerek, Amerika’da kendiniz için en uygun evleri daha iyi bulabilirsiniz.

7 – Washington DC

Amerikada ev almak isteyenlerin en fazla tercih ettiği birçok özelliği ile diğerlerinden farklı konumda olan bir şehir. Özellikle daha sonra evinizi kiralamak ve dolar geliri elde etmek istiyorsanız bu konuda liste başıdır diyebiliriz.

Washington DC  politik ve ticari açından da bir adım önde olduğu için yatırım yönüyle dafa fazla ilgilenilen basamakta yer alıyor.  Onun bir diğer özelliğide Amerika ‘nın başkenti olması. Merkezi konumdadır. Dolayısı ile ev fiyatlarında sürekli artış görülür. Yani şimdi satın aldığınız evin fiyatı bir hafta sonra ciddi anlamda yükselmiş olacaktır. Bu da yüksek kâr oranı demek.

Washington DC aynı zamanda uluslararası seviyede metropol bir şehirdir. Önemi her açıdan artış göstermektedir. Washington DC yi diğerlerinden ayıran farkları şöyle sıralayabiliriz;

  • Ekonomisi sağlam temeller üzerine kuruludur.
  • Şehirde son derece yüksek bir hayat kalitesi vardır.
  • Evinizi dolar üzerinden güzel fiyatla hemen kiralayabilirsiniz.
  • Karşılaşacağınız herhangi bir döviz riski yoktur.
  • En yüksek gelirli Devlet Kira Destek Programı uygulayan şehirdir.
  • Nüfus oranı çoğunlukla gençlerden oluşur.
  • Yatırımınızı çok kısa sürede amorti edebilirsiniz.
  • Global yatırım takip listesinde ilk 20’de yer almaktadır.

 

 

1 thoughts on “Amerikada Ev Almak İçin En İyi Bölgeler ( 2024 Güncel )

 • aliye
  on 10 Mart 2024

  harika bir blog olmus aklimdaki sorulari yanitladi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

image

Compare Listings